selected Finish: Silver Leaf/Polished Stainless
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | Silver Leaf/Polished Stainless |
| Glass/shade type | Clear Prismatic |
| Standard | UL |
| Material | Iron |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 12 W |
| Size | 31.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Height | 31-1/4 IN |
| Diameter | 34 IN |
| Lumen output | 1680 lm |
| Location rating | Dry |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Modern, Contemporary |
| Color family | Silver |
| Collection | Calligraphy |
| Brand | Corbett |