| Product type | Non-Filtered Integral SwirlFlo |
|---|---|
| Finish | Stainless Steel |
| Bubbler style | Flexi-Guard Safety |
| Refrigerated | Refrigerated |
| Ada compliant | Yes |
| Size | 20x55 IN |
| Flow rate | 1.1 GPM |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting | Wall Mount |
| Voltage | 115 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Amperage | 1 AMP |
| Wattage | 370 W |
| Glass filler included | Yes |
| Application | Indoor |
| Length | 19-3/4 IN |
| Width | 19 IN |
| Height | 55-1/8 IN |
| Color family | Stainless Steel |
| Collection | EZH2O |
| Brand | Elkay |