selected Finish: Bronze
| Product type | Deck |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Bronze |
| Standard | C-US |
| Material | Vinyl Alloy |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 1.1 W |
| Size | 3.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 12 V |
| Wire length | 60 IN |
| Length | 3-1/4 IN |
| Width | 3 IN |
| Height | 3/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 60 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Collection | Nuvi |
| Brand | Hinkley |