selected Finish: Museum Black
| Number of lamps | 4 |
|---|---|
| Finish | Museum Black |
| Glass/shade type | Clear Seedy Glass Panels |
| Standard | C-US |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Overall height | 26-1/4 IN |
| Overall diameter | 11-3/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 11-3/4 IN |
| Width | 11-3/4 IN |
| Height | 26-1/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1400 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Black |
| Collection | Raley |
| Brand | Hinkley |