selected Finish: Museum Black
| Product type | Large Wall Lantern |
|---|---|
| Number of lamps | 4 |
| Finish | Museum Black |
| Glass/shade type | Clear Water Glass Panels |
| Standard | C-US |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 31.5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 14-3/4 IN |
| Width | 11-3/4 IN |
| Height | 31-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1400 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Black |
| Collection | Raley |
| Brand | Hinkley |