selected Finish: Satin Black
| Product type | Flush |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Satin Black |
| Glass/shade type | Etched Lens |
| Standard | C-US/Dark Sky/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 8 W |
| Size | 8 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 8 IN |
| Width | 8 IN |
| Height | 3-1/4 IN |
| Lumen output | 600 lm |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Luna |
| Brand | Hinkley |