selected Finish: Aged Zinc
| Product type | Extra Large Wall Lantern |
|---|---|
| Number of lamps | 4 |
| Finish | Aged Zinc |
| Glass/shade type | Clear |
| Standard | C-US |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 25 IN |
| Extension size | 10-3/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 10-3/4 IN |
| Width | 13 IN |
| Height | 25 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1400 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Gray |
| Collection | Anchorage |
| Brand | Hinkley |