selected Finish: Sienna
| Product type | Small Wall |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Sienna |
| Glass/shade type | Clear Seedy |
| Standard | C-US |
| Material | Brass |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 12.5 IN |
| Extension size | 6-1/2 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 6-1/2 IN |
| Width | 4-3/4 IN |
| Height | 12-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 350 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Brown |
| Collection | Bingham |
| Brand | Hinkley |