selected Finish: Oil Rubbed Bronze
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Glass/shade type | Clear |
| Standard | C-US |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 20 IN |
| Extension size | 9.75 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 9-3/4 IN |
| Width | 8 IN |
| Height | 20 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 700 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Black |
| Collection | Bromley |
| Brand | Hinkley |