selected Finish: Sequoia
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 9 |
| Finish | Sequoia |
| Glass/shade type | Clear Seedy |
| Standard | C-US |
| Material | Metal |
| Bulb type | Candelabra LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 30x30x27.75 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 120 IN |
| Chain/rod length | 60 IN |
| Length | 30 IN |
| Width | 30 IN |
| Height | 27-3/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Farmhouse, Transitional |
| Color family | Brown |
| Collection | Sawyer |
| Brand | Hinkley |