selected Finish: Heritage Brass
Please Wait...
| Finish | Heritage Brass |
|---|---|
| Glass/shade type | Etched |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | C-US |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 40 W |
| Size | 4x32x5 IN |
| Extension size | 4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 4 IN |
| Width | 32 IN |
| Height | 5 IN |
| Location rating | Damp |
| Lumen output | 3000 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Brass |
| Collection | Facet |
| Brand | Hinkley |