selected Finish: Matte Bronze
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Matte Bronze |
| Standard | C-US |
| Material | Zinc/Aluminum Alloy |
| Bulb type | LS-20 |
| Wattage | 4 W |
| Size | 3 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 3 IN |
| Width | 1/2 IN |
| Height | 4-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 240 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Collection | Luna |
| Brand | Hinkley |