selected Finish: Black
| Tiers | Single |
|---|---|
| Number of lamps | 4 |
| Finish | Black |
| Material | Steel |
| Standard | C-US/Title 24 |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 30 W |
| Size | 40 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 39-1/4 IN |
| Width | 39-1/4 IN |
| Height | 6 IN |
| Location rating | Dry |
| Lumen output | 1400 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Bowery |
| Brand | Hinkley |