selected Finish: Black
| Product type | Standard |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Clear |
| Standard | UL CUL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 50 W |
| Size | 36 IN |
| Extension size | 18 to 85 IN |
| Height | 4 IN |
| Diameter | 35-4/5 IN |
| Lumen output | 3000 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern, Glam |
| Color family | Black |
| Collection | Solstice |
| Brand | Hubbardton Forge |