selected Finish: Dark Smoke/Soft Gold
| Product type | Standard |
|---|---|
| Finish | Dark Smoke/Soft Gold |
| Standard | UL CUL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 20 W |
| Size | 50 IN |
| Extension size | 25 to 100 IN |
| Voltage | 120/277 V |
| Length | 50-2/7 IN |
| Width | 19-1/2 IN |
| Height | 18-2/3 IN |
| Lumen output | 1500 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern, Glam |
| Color family | Gray |
| Collection | Belladonna |
| Brand | Hubbardton Forge |