selected Finish: Bronze
| Finish | Bronze |
|---|---|
| Standard | UL CUL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 3.2 W |
| Size | 20 IN |
| Extension size | 4.2 IN |
| Voltage | 120/277 V |
| Length | 6-1/2 IN |
| Width | 4-1/5 IN |
| Height | 20-1/9 IN |
| Lumen output | 300 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern, Global |
| Color family | Bronze |
| Collection | Trove |
| Brand | Hubbardton Forge |