selected Finish: Black/Bronze
| Finish | Black/Bronze |
|---|---|
| Ada compliant | Yes |
| Standard | UL CUL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 16 W |
| Size | 27 IN |
| Extension size | 3.5 IN |
| Voltage | 120 V |
| Length | 8-3/5 IN |
| Width | 3-1/2 IN |
| Height | 26-3/5 IN |
| Lumen output | 975 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern, Glam |
| Color family | Black |
| Collection | Rhapsody |
| Brand | Hubbardton Forge |