selected Finish: Natural Iron
| Finish | Natural Iron |
|---|---|
| Standard | UL CUL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 28 W |
| Size | 26 IN |
| Extension size | 7.4 IN |
| Voltage | 120 V |
| Length | 26 IN |
| Width | 7-2/5 IN |
| Height | 10-3/5 IN |
| Lumen output | 2500 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern, Glam |
| Color family | Black |
| Collection | Solitude |
| Brand | Hubbardton Forge |