selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Frosted |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | UL |
| Material | Brass |
| Bulb type | E26 Medium T8 |
| Wattage | 6 W |
| Size | 2.75x26 IN |
| Extension size | 2.5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 15 IN |
| Length | 2-1/2 IN |
| Width | 2-3/4 IN |
| Height | 26-1/4 IN |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Pylon |
| Brand | Hudson Valley |