selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Clear |
| Standard | UL |
| Material | Steel |
| Bulb type | G9 Wedgebase LED |
| Wattage | 4 W |
| Size | 13 IN |
| Extension size | 10 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 12 IN |
| Length | 10 IN |
| Width | 8-1/2 IN |
| Height | 12-3/4 IN |
| Lumen output | 230 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Breton |
| Brand | Hudson Valley |