selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Aged Brass |
| Standard | UL |
| Material | Brass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 9 W |
| Size | 15.5x4 IN |
| Extension size | 5.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 24 IN |
| Length | 5-1/4 IN |
| Width | 15-1/2 IN |
| Height | 4 IN |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Industrial |
| Color family | Brass |
| Collection | Garfield |
| Brand | Hudson Valley |