selected Finish: Polished Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Polished Nickel |
| Glass/shade type | Clear |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | UL |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 15 W |
| Size | 10.5x10.5 IN |
| Extension size | 3.5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 11 IN |
| Length | 3-1/2 IN |
| Width | 10-1/2 IN |
| Height | 10-1/2 IN |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Bourne |
| Brand | Hudson Valley |