| Product type | Deck Half Moon |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Textured Architectural Bronze |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 2.5 W |
| Size | 4x2 IN |
| Extension size | 2 IN |
| Bulb included | No |
| Voltage | 15 V |
| Wire length | 72 IN |
| Width | 4 IN |
| Height | 2 IN |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Brand | Kichler |