| Product type | Dome Path |
|---|---|
| Number of lamps | 8 |
| Finish | Textured Black |
| Standard | ETL |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 6 W |
| Size | 8.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 12 V |
| Length | 8-1/4 IN |
| Width | 8-1/4 IN |
| Height | 22 IN |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary, Modern |
| Color family | Black |
| Brand | Kichler |