selected Finish: Textured Architectural Bronze
| Product type | Small 35DEG Flood with Adjustable Lumen |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Textured Architectural Bronze |
| Glass/shade type | Tempered |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 8 W |
| Size | 2 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 12 V |
| Length | 4-1/2 IN |
| Width | 2 IN |
| Height | 3-3/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Brand | Kichler |