selected Finish: Gray
| Number of lamps | 8 |
|---|---|
| Finish | Gray |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Integrated LED |
| Wattage | 0.9 W |
| Size | 6 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 12 V |
| Length | 6 IN |
| Width | 3 IN |
| Height | 3/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 40 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gray |
| Brand | Kichler |