selected Finish: Textured Architectural Bronze
| Product type | 60 Degree Wide Flood |
|---|---|
| Number of lamps | 6 |
| Finish | Textured Architectural Bronze |
| Glass/shade type | Tempered |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | Integrated LED |
| Wattage | 7 W |
| Size | 3.5 IN |
| Voltage | 12 V |
| Length | 3-1/2 IN |
| Width | 3-1/4 IN |
| Height | 4-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 500 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Brand | Kichler |