selected Finish: Chrome
| Product type | Linear |
|---|---|
| Number of lamps | 3 |
| Finish | Chrome |
| Glass/shade type | Satin Etched White |
| Standard | ETL |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 38.5 W |
| Size | 32 IN |
| Extension size | 3-1/2 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 3-1/2 IN |
| Width | 32 IN |
| Height | 4-1/2 IN |
| Lumen output | 2499 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Chrome |
| Collection | Trinsic |
| Brand | Kichler |