selected Finish: Polished Nickel
Please Wait...
| Product type | Linear |
|---|---|
| Number of lamps | 2 |
| Finish | Polished Nickel |
| Glass/shade type | Satin Etched White |
| Standard | ETL Energy Star |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 31 W |
| Size | 27 IN |
| Extension size | 3-3/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 27 IN |
| Height | 5 IN |
| Lumen output | 1915 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Transitional, Contemporary |
| Color family | Chrome |
| Collection | Indeco |
| Brand | Kichler |