selected Finish: Platinum
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Platinum |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10 W |
| Size | 7.5 IN |
| Extension size | 4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 7 IN |
| Height | 7-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 700 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Gray |
| Collection | Wesley |
| Brand | Kichler |