selected Finish: Textured White
| Finish | Textured White |
|---|---|
| Glass/shade type | Frosted |
| Standard | ETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10 W |
| Size | 22 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 108/132 V |
| Length | 22 IN |
| Width | 4-1/2 IN |
| Height | 1 IN |
| Location rating | Dry |
| Lumen output | 551 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary, Modern |
| Color family | White |
| Collection | 4U |
| Brand | Kichler |