selected Finish: Matte Black
| Product type | Vanity |
|---|---|
| Number of lamps | 4 |
| Finish | Matte Black |
| Glass/shade type | White Acrylic |
| Standard | ETL |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 40 W |
| Size | 30 IN |
| Extension size | 7 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 30 IN |
| Height | 5-1/4 IN |
| Lumen output | 1500 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Brettin |
| Brand | Kichler |