selected Finish: Titanium
| Product type | Flush Square |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Titanium |
| Glass/shade type | Thick Opal Pressed |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/IP44/Title 24 |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 31 W |
| Size | 9 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 9 IN |
| Width | 9 IN |
| Height | 2-4/5 IN |
| Lumen output | 1511 lm |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 3500 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Stainless Steel |
| Collection | Matrix |
| Brand | Modern Forms |