selected Finish: Black
| Product type | Flush Round |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Thick Opal Pressed |
| Standard | ETL/cETL/IP44/Title 24 |
| Material | Steel |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 27 W |
| Size | 15 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Height | 2-1/2 IN |
| Diameter | 15 IN |
| Lumen output | 1383 lm |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Circa |
| Brand | Modern Forms |