selected Finish: Stainless Steel
| Product type | Flush Round |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Glass/shade type | White Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/IP65/Energy Star/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 9 W |
| Size | 6.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Height | 2-1/2 IN |
| Diameter | 6-1/4 IN |
| Lumen output | 600 lm |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Stainless Steel |
| Collection | Pi |
| Brand | Modern Forms |