selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Frosted Endcap |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 8 W |
| Size | 19 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-240-277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 1-1/2 IN |
| Width | 1-1/2 IN |
| Height | 18-8/9 IN |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3500 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Cascade |
| Brand | Modern Forms |