selected Finish: Black
| Product type | Round |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Black |
| Glass/shade type | White Silica Diffuser |
| Material | Aluminum |
| Standard | ETL/cETL/Title 24 |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 43.9 W |
| Size | 48 IN |
| Overall height | 35-170 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Height | 2 IN |
| Diameter | 48 IN |
| Location rating | Damp |
| Lumen output | 3126 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | The Ring |
| Brand | Modern Forms |