selected Finish: Black/Gold Leaf
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black/Gold Leaf |
| Glass/shade type | Mouth Blown Opal Etched |
| Standard | ETL/cETL/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 21 W |
| Size | 18 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-240-277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 18 IN |
| Width | 18 IN |
| Height | 8-1/2 IN |
| Lumen output | 660 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gold |
| Collection | Yolo |
| Brand | Modern Forms |