selected Finish: Black
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | White Silica Diffuser |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 110 W |
| Size | 28 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-240-277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 28 IN |
| Width | 28 IN |
| Height | 28 IN |
| Diameter | 28 IN |
| Lumen output | 2663 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3500 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Kinetic |
| Brand | Modern Forms |