selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | White Acrylic Diffuser |
| Standard | ETL/cETL/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 22 W |
| Size | 26 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-240-277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 2 IN |
| Width | 2 IN |
| Height | 26 IN |
| Diameter | 7-1/8 IN |
| Lumen output | 986 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Chaos |
| Brand | Modern Forms |