selected Finish: Satin Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Satin Nickel |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 9 W |
| Size | 6 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-240-277 V |
| Wire length | 120 IN |
| Length | 5-1/8 IN |
| Width | 5-1/8 IN |
| Height | 6 IN |
| Lumen output | 530 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gray |
| Collection | Double Bubble |
| Brand | Modern Forms |