selected Finish: Black
Please Wait...
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Clear Crystal Art |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 6 W |
| Size | 21 IN |
| Extension size | 4.63 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 4-3/5 IN |
| Width | 3 IN |
| Height | 21 IN |
| Lumen output | 295 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | Magic |
| Brand | Modern Forms |