selected Finish: Brushed Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Brushed Nickel |
| Glass/shade type | Co-Extruded White Acrylic |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 21 W |
| Size | 24 IN |
| Extension size | 3 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 24 IN |
| Width | 3 IN |
| Height | 3 IN |
| Lumen output | 1495 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary, Modern |
| Color family | Gray |
| Collection | Mini Vogue |
| Brand | Modern Forms |