selected Finish: White
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | White |
| Glass/shade type | White Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10.75 W |
| Size | 10 IN |
| Extension size | 3.8 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 10 IN |
| Width | 3-4/5 IN |
| Height | 10 IN |
| Lumen output | 1124 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3500 K |
| Style | Modern |
| Color family | White |
| Collection | Slide |
| Brand | Modern Forms |