selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 18 W |
| Size | 23 IN |
| Extension size | 3.63 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 3 IN |
| Width | 3-5/8 IN |
| Height | 23 IN |
| Lumen output | 964 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Ember |
| Brand | Modern Forms |