selected Finish: Black
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 2 |
| Finish | Black |
| Glass/shade type | White Diffuser |
| Standard | ETL/cETL/IP44/Dark Sky |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10 W |
| Size | 22 IN |
| Extension size | 2 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 8 IN |
| Height | 22 IN |
| Depth | 2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 610 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Urban |
| Brand | Modern Forms |