| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Clear Art Cast |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/IP65/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 39 W |
| Size | 22 IN |
| Extension size | 2.63 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 6 IN |
| Height | 22 IN |
| Depth | 2-5/8 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1134 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | Fathom |
| Brand | Modern Forms |