selected Finish: Stainless Steel
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Glass/shade type | UV Rated White Acrylic |
| Standard | ETL/cETL/IP65/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 43.7 W |
| Size | 37 IN |
| Extension size | 4.88 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 9 IN |
| Height | 37 IN |
| Depth | 4-7/8 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1977 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Stainless Steel |
| Collection | Skyscraper |
| Brand | Modern Forms |