selected Finish: Brushed Aluminum
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 2 |
| Finish | Brushed Aluminum |
| Glass/shade type | Silk Screen |
| Standard | ETL/cETL/IP66/Energy Star/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 14.5 W |
| Size | 8 IN |
| Extension size | 4.3 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 3-1/2 IN |
| Height | 7-3/5 IN |
| Depth | 4-2/7 IN |
| Light direction | Up/Down |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1610 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gray |
| Collection | Vessel |
| Brand | Modern Forms |