selected Finish: Black
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Silk Screen |
| Standard | ETL/cETL/IP66/Energy Star/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 16.5 W |
| Size | 5.5 IN |
| Extension size | 6 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/240/277 V |
| Length | 5-1/2 IN |
| Height | 5-1/2 IN |
| Depth | 6 IN |
| Light direction | Up/Down |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 945 lm |
| Led color temp | 4000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Bloc |
| Brand | Modern Forms |